Obecnie większość osób posiada dodatkową ochronę na ekranie swojego urządzenia w postaci folii lub szkła. Jeżeli zastanawiasz się lub wahasz, czy warto, pomożemy w rozwianiu Twoich wątpliwości.

Ekran naszego telefonu jest już zabezpieczony twardym szkłem, jednak materiał ten, tak jak każdy inny, ulega zniszczeniu. Uderzenia, zarysowania, upadki z dużej wysokości doprowadzają do uszkodzenia ekranu, co wpływa na funkcjonowanie oraz użytkowanie naszego smartfona.

Dodatkowa ochrona ekranu tworzy powłokę, która zabezpiecza szkło. Amortyzuje, chroni przed zarysowaniami. Obecnie na rynku dostępne są produkty, które zapewniają niewidoczną ochronę naszego ekranu. Nie wpływają na jakość wyświetlanych treści, a także nie zaburzają funkcji dotyku.

Decydując się na dodatkową ochronę ekranu musimy liczyć się z tym, że ona także może ulec zniszczeniu, zmatowieniu itp. Jednak w takim przypadku wymienisz tylko ochronę na nową bez konieczności wymiany całego ekranu, a jest to o wiele tańsze rozwiązanie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ochrony?

W większości produktów dostępnych na rynku duże znaczenie ma model posiadanego telefonu, ponieważ szkła i folie ochronne muszą być do niego idealnie dopasowane. Większość smartfonów posiada zakrzywione ekrany co jest dodatkowym utrudnieniem podczas montażu na wyświetlaczu. Tego problemu nie ma w przypadku płynnej ochrony ekranu, jaką jest Wowfixit. Pasuje ona do wszystkich wyświetlaczy bez względu na wielkość oraz kształt.

Wybierając ochronę naszego ekranu należy zwrócić także uwagę na jej wytrzymałość. Twardość  ochrony określa się współczynnikiem H.

Chroń swój ekran

Smartfony towarzyszą większości z nas każdego dnia, dla niektórych są także narzędziem pracy, dlatego są narażone na uszkodzenie praktycznie w każdym momencie. Nosimy je w torebkach lub plecakach, gdzie mogą zostać zarysowane przez inne, ostre przedmioty. Zdarza się, że wypadną nam z dłoni lub upadną z dużej wysokości, co często kończy się pęknięciem ekranu. Nasze smartfony towarzyszą nam podczas różnego rodzaju uroczystości oraz wyjazdów, gdzie nie chcemy martwić się uszkodzeniami naszego sprzętu.

Dodatkowa ochrona ekranu niesie ze sobą wiele plusów, a dzięki obecnie dostępnym na rynku produktom ma same zalety. Przede wszystkim chroni nasz ekran przed zarysowaniami oraz uszkodzeniami. Może także nieść ze sobą dodatkowe zalety, tak jak w przypadku produktu Wowfixit. Chroni ekran nadając mu twardość 9H. Dodatkowo poprawia jakość obrazu, a także działa antybakteryjnie, co w obecnych czasach jest niezwykle ważne.